Chia semienka 500g

CHIA - Salvia hispanica

Salvia hispanica – rastlina bežne známa ako Chia, je druh kvitnúcej rastliny, ktorá pochádza z Južnej Ameriky, najmä Mexika a Guatemaly. Posledné dôkazy o existencii tejto rastliny sú z obdobia Aztékov, kedy sa táto rastlina používala ako forma meny.

500g = 3.35 €
1kg = 6.60 €
3kg = 19.68 €
Semená tejto rastliny sa postupne stali aj populárnym zdravým jedlom vzhľadom na ich silnú nutričnú hodnotu. Semená niektorých prémiových odrôd Salvia hispanica pestované pre ľudskú spotrebu sú obzvlášť bohaté na omega-3 mastné kyseliny, vlákniny a sú výborným zdrojom antioxidantov a aminokyselín – najmä lyzínu. Môžu byť pridané takmer do všetkého vrátane polievok, šalátov, cereálií a pečených výrobkov, navyše zvyšujú kvalitu napr. vdolkov, cesta rovnako ako aj rôznych druhov mäsa. Pre tých, ktorí potrebujú esenciálne mastné kyseliny predstavujú semená tejto rastliny a ich začlenenie do svojho pravidelného jedálneho lístka ľahké riešenie.

Chia semená sú ľahko stráviteľné a umožňujú nasiaknuť až sedemkrát vody než vážia. Kombináciou Chia semien a vody sa vytvára "Chia gél", ktorý spôsobuje fyzickú bariéru medzi sacharidmi a tráviacimi enzýmami, ktoré ich rozkladajú, čo spomaľuje premenu sacharidov na jednoduché cukry.

Pre dojčatá a malé deti môžete pridať "Chia gél" do rôznych druhov potravín, vrátane horúcich obilnín a mliečnych kokteilov. Ak chcete Chia gél vyrobiť, jednoducho pridajte vodu, premiešajte a nechajte stáť po dobu 4 hodín v chladničke. Semená tejto rastliny môžu deťom ponúknuť mnoho výhod, vrátane antioxidantov, vláknin a omega-3 mastných kyselín. Chia semená sú tak bohaté na vápnik, bielkoviny a vitamín C.

Chia semená možno použiť aj na výrobu energetického nápoja, stačí zamiešať niekoľko lyžičiek semien do pohára s vodou a upraviť chuť a vôňu pridaním citróna alebo limetky.

Salvia Hispanica v číslach: • 4 x viac antioxidantov ako čučoriedky

• 5 x viac vápnika ako mlieko

• 3 x viac železa ako špenát

• 15 x viac horčíka ako brokolica

• veľa vitamínov a minerálov

• 20% vysoko kvalitných bielkovín

• 18 aminokyselín

• prirodzene správny pomer omega-3 a omega-6

TIP - Ako používať Chia

Chia semená majú miernu orieškovú príchuť. Semená sú ľahko stráviteľné a v Mexiku sa semená zmiešajú s vodou a trochou limetky alebo citrónovej šťavy, a tým vzniká nápoj "Chia Fresca."

 

Zloženie: Chia semienka

Po otvorení tovar skladujte v uzavretej nádobe, na tmavom a suchom mieste bez prístupu prístupu vzduchu.

Priemerná výživová hodnota na 100 g výrobku:
Energia 1 825kJ/436 kcal
Tuky 31g, z toho nasýtené mastné kyseliny 3g
Sacharidy 2g, z toho cukry 0g
Vláknina 38g
Bielkoviny 20g
Soľ 0g

Vyrobené v závode spracovávajúcom: obilniny, orechy, sóju, sezam, arašidy, sušené mlieko.

Krajina pôvodu: Agentína

Distribútor: Corex s.r.o., Kriváň č.40, 962 04 Kriváň

 


logo

© 2013 LoveOfNature.sk